Lenka Oravcová

jóga, jógová terapie, zdravotní cvičení, pilates

Semináře

23.-24.9 Vývojová kineziologie a základní vzorce pohybu aneb jóga zdravě

Jóga je většinou chápaná jako praxe vedoucí ke zdraví, to znamená k harmonii a rovnováze.

Přesto existuje mnoho jógových stylů a škol, které se navzájem mnohdy výrazně odlišují ve svých doporučeních a technikách. Jak poznat, který pokyn je prospěšný a funkční? Jak „udělat ásanu správně“?

Jediný záchytný bod, který jsem zatím v tomto směru objevila, a který opravdu „funguje“, jsou poznatky vývojové kineziologie – nauky o vývoji pohybového chování.

Studio Jemný svět Praha 2

Více zde

 

28.-29.10. Fasciální jóga aneb fascinující fascie v jógové praxi

Nejnovější vědecké poznatky o pojivové tkáni (fasciích), která dává lidskému tělu jeho tvar, stabilitu i pružnost, nás nutí přehodnotit dosavadní pohled na pohybový aparát a také na některé techniky práce s tělem, které využívá i jóga.

Ať už nám jde o zlepšování kondice nebo terapeutické působení, měli bychom vědět, jak fascie v těle při pohybu fungují a především, jak můžeme přispět k jejich zdraví a vyvarovat se jejich poškozování. 

Studio Jemný svět Praha 2

Více zde

 

25.-26.11. Jóga jako terapie

 tomu, aby byla jógová praxe skutečnou terapií, aby napravovala nevyváženost a propojovala jednotlivé složky individuality, je potřeba znát ve vzájemných souvislostech základní jógové koncepty a principy přirozeného pohybu a dechu.

Nabízím ke sdílení své pochopení získané spojením jógy, jógové terapie a moderních fyzioterapeutických metod (vývojové kineziologie, integrální anatomie a biotensegrity).

Studio Jemný svět Praha 2

Více zde

 

11.11.2023 VÝVOJOVÁ KINEZIOLOGIE A ZÁKLADNÍ VZORCE POHYBU – základ pro všechny druhy cvičení (jógu, pilates, zdravotní cvičení, fitness i běžný život)

Základní vzorce pohybu vycházející z vývojové kineziologie – z nauky o vývoji pohybového chování – jsou jediným záchytným bodem chceme-li provádět správně jakýkoliv cvik a optimálně držet tělo.
Cvičebních systémů je mnoho, jejich pokyny a doporučení si často protiřečí, a tak je mnohdy pro lektora obtížné se v tom vyznat – o to víc, je-li požadován zdravotní efekt cvičení.
Seminář je vhodným základem a inspirací pro jakýkoliv zdravý pohyb – pilates, jógu, zdravotní cvičení, fitness i pro vlastní praxi.

Pořádá Elixír Akademie

Více zde

 

10.12.2023 FASCIA FITNESS v pilates, józe a zdravotním cvičení

Nejnovější vědecké poznatky o pojivové tkáni (fasciích), která dává lidskému tělu jeho tvar, stabilitu i pružnost, nás nutí přehodnotit dosavadní pohled na pohybový aparát a také na některé techniky práce s tělem. Ať už nám jde o zlepšování kondice nebo terapeutické působení, měli bychom vědět, jak fascie v těle při pohybu fungují a především, jak můžeme přispět k jejich zdraví a vyvarovat se jejich poškozování.

Pořádá Elixír Akademie

Více zde

 

JÓGOVÁ NADSTAVBA PRO LEKTORY JINÝCH DRUHŮ CVIČENÍ

Třívíkendový kurz: 13.-14.1. + 10.-11.2. + 9.-10.3. 2024

Seminář pro lekce jiných směrů, kteří chtějí obohatit své lekce o  jógu a jógové asány. 

Předpokladem je absolvování instruktorského kurzu jakéhokoliv pohybového systému a fyzická kondice bez výrazného pohybového omezení.

Pořádá Elixír Akademie

Více zde

 

Moje aktivity

 

Skupinove lekce

Skupinové lekce

Individualni lekce

Individuální lekce

Seminare

Semináře

Publikacni cinnost

Publikační činnost