Lenka Oravcová

jóga, jógová terapie, zdravotní cvičení, pilates

Semináře

14 – 15. 9. 2024 FASCIÁLNÍ JÓGA aneb fascinující fascie v jógové praxi

Nejnovější vědecké poznatky o pojivové tkáni (fasciích), která dává lidskému tělu jeho tvar, stabilitu i pružnost, nás nutí přehodnotit dosavadní pohled na pohybový aparát a také na některé techniky práce s tělem, které využívá i jóga.

Ať už nám jde o zlepšování kondice nebo terapeutické působení, měli bychom vědět, jak fascie v těle při pohybu fungují a především, jak můžeme přispět k jejich zdraví a vyvarovat se jejich poškozování. 

Studio Jemný svět Praha 2

Více zde

 

26.–27.10.2024 - VÝVOJOVÁ KINEZIOLOGIE A ZÁKLADNÍ VZORCE POHYBU ANEB JÓGA ZDRAVĚ (NEXT LEVEL seminář s Lenkou Oravcovou)

Jóga je většinou chápaná jako praxe vedoucí ke zdraví, to znamená k harmonii a rovnováze.

Přesto existuje mnoho jógových stylů a škol, které se navzájem mnohdy výrazně odlišují ve svých doporučeních a technikách. Jak poznat, který pokyn je prospěšný a funkční? Jak „udělat ásanu správně“?

Jediný záchytný bod, který jsem zatím v tomto směru objevila, a který opravdu „funguje“, jsou poznatky vývojové kineziologie – nauky o vývoji pohybového chování.

Studio Jemný svět Praha 2

Více zde

 

9. – 10. 11. 2024 JÓGA JAKO TERAPIE

K tomu, aby byla jógová praxe skutečnou terapií, aby napravovala nevyváženost a propojovala jednotlivé složky individuality, je potřeba znát ve vzájemných souvislostech základní jógové koncepty a principy přirozeného pohybu a dechu.

Nabízím ke sdílení své pochopení získané spojením jógy, jógové terapie a moderních fyzioterapeutických metod (vývojové kineziologie, integrální anatomie a biotensegrity).

Studio Jemný svět Praha 2

Více zde

 

 

Moje aktivity

 

Skupinove lekce

Skupinové lekce

Individualni lekce

Individuální lekce

Seminare

Semináře

Publikacni cinnost

Publikační činnost