Lenka Oravcová

jóga, jógová terapie, zdravotní cvičení, pilates

Skupinové lekce

Kurz Jóga zdravě

Kurz je zaměřený na jógové cvičení s výukou důležitých pravidel, která je potřeba dodržet, aby měla jóga skutečně svůj pozitivní, zdravotní a harmonizující efekt na tělo, dech i mysl.

Často se zapomíná na to, že jóga není „automaticky“ zdravá. Všechno, co nějak působí, co má na tělo a mysl nějaký vliv, to může také uškodit, když nedodržíme určité podmínky. Když cvik nebo pozici jen napodobujeme, snažíme se napasovat do nějaké formy a nevnímáme dostatečně svoje tělo a širší souvislosti.

Chceme-li benefity jógy využívat, je potřeba určitých znalostí a schopností.

  • Budeme se učit jednoduchá základní pravidla pohybu a držení těla a jak je aplikovat nejen při jógových sestavách a pozicích, ale i během dne.
  • Na uvolnění a pružnost pohybového aparátu použijeme kromě speciálních cviků i pomůcky (míčky a válce k působení na pojivovou tkáň - fascie).
  • Zaměříme se na tzv. základní vzorce pohybu, tedy na to, jak funguje hluboký svalový stabilizační systém. Protože máme-li zautomatizovaný nevhodný pohybový vzorec, nemůžeme udělat správně ani jógovou ásanu a některé pozice mohou mít v takovém případě dokonce i negativní dopad.
  • Budeme si také všímat toho, jak dýcháme a využívat některé dechové techniky k podpoře účinků cvičení.
  • A v neposlední řadě se budeme učit vnímat rozdíl mezi napětím a uvolněním a to nejen v relaxační části lekce, ale i v pozicích.
  • Pokaždé budeme cvičit ucelenou jógovou lekci, ale vždy se trochu více zaměříme na jiné téma (např. pružnost, stabilita a opora, dech a pásy napětí, vnímání apod.).

Kurz není vhodný při výraznějším zdravotním omezení, větší nadváze a pro úplné začátečníky, kteří se nikdy neúčastnili žádného skupinového cvičení.

Pro přihlášení na lekci kontaktujte prosím předem přímo mě (ne recepci DJ) na tel. 604 111 010 !

Podrobnosti k události

Datum konání 11.úno.2020 18:00
Konec 11.úno.2020 19:30
Sdílet tuto událost:

 

Moje aktivity

 

Skupinove lekce

Skupinové lekce

Individualni lekce

Individuální lekce

Seminare

Semináře

Publikacni cinnost

Publikační činnost