Lenka Oravcová

jóga, jógová terapie, zdravotní cvičení, pilates

Jóga jako terapie - VÍKEND 2 – PRAXE JÓGOVÉ TERAPIE

Kategorie:
Seminář
Datum:
24.7.2021 09:00 - 25.7.2021 16:00
Místo konání:
Majda agency – pohybové studio, Gorkého 8, Brno - Gorkého 8 Brno

Pochopit principy zdravého pohybu, které jsou platné napříč všemi cvičebními styly, a uvidět jejich souvislost s nehmotnými úrovněmi člověka, je důležitým předpokladem pro to, aby bylo jógové cvičení skutečně prospěšné tělu i duši a mohlo fungovat jako prevence, případně i jako terapie. Pochopíme-li principy lidského pohybu, pochopíme zároveň rozdílnosti a záměry různých cvičebních stylů, ale nebudeme svázáni nějakou konkrétní metodou. Nabízím ke sdílení své pochopení získané spojením jógy, jógové terapie a moderních fyzioterapeutických objevů a metod. Pro hlubší pochopení celé problematiky je vhodné se zúčastnit obou částí, je však možno se zúčastnit i vybraného víkendu.

VÍKEND 1 - JÓGOVÁ TERAPIE INTRO 19. - 20.6. 2021      

Teoretický úvod a koncept integrální jógy – propojení pěti úrovní lidské individuality s osmi pilíři jógové praxe. Souvislosti mezi moderní integrální anatomií (tensegrita, fascie, svalové řetězce), vývojovou kineziologií (základní vzorce pohybu, řízení pohybu) a jógovou ásanou, pránájámou, bandhami, mudrami apod. Rozdíly mezi jógou a jógovou terapií. Ontogenetické (vývojové) pozice jako základ jógových ásan, diagnostika držení těla a dechu, tzv. fascia fitness v józe (použití pomůcek k uvolnění pojivové tkáně).

VÍKEND 2 –  PRAXE JÓGOVÉ TERAPIE 24. – 25.7.2021       

Zásobník průpravných a terapeutických cviků a pozic na jednotlivé části těla (krk, ramena a hrudník, core a hluboký stabilizační systém, kyčle, kolena, chodidla) s využitím pomůcek i bez nich.

Cena : 5.990,- KČ/KURZ 3.290 KČ/JEDEN VÍKEND   

místo konání: Majda agency – pohybové studio, Gorkého 8, Brno                

program : sobota 9.00-17.00 + neděle 9.00–16.00 hod. (oba víkendy)    

přihlášení …  e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.,  Majda agency, Gorkého 8, Brno, telefonicky: 603 532 213